cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Hlavní stránka Obsah systému Uživatelské účty
Uživatelské účty

Mnoho portálů a projektů včetně e-shopů nabízí pro své uživatele vytvoření vlastního účtu. Má to samozřejmě množství důvodů. Tím asi nejhlavnějším je možnost komunikace se svými uživateli resp. zákazníky a nabídnutí komfortu různých služeb po přihlášení. CZeCOT v tomto rozhodně není výjimkou. Za svůj cca 13-letý provoz založil přes 73000 účtů, z toho cca 59% českým uživatelům.

CZeCOT, původně coby pouhý turistický portál, se během svého vývoje přerodil do podoby komplexního informačního systému cestovního ruchu poskytující nejen datový turistický obsah, ale také různé nástroje, jako např. modul rezervačního systému, slevového portálu či popisovaný jednotný systém přihlašování pro uživatele.

Portály využívající možností jednotného přihlašování přes IS CZeCOT:

Založení účtu je možné vyplněním klasického registračního formuláře a nebo prostřednictvím propojením s účtem na Facebooku. Kromě základních kontaktních a nepovinných osobních údajů je možné samozřejmě doplnit i fotografii. Systém funguje centrálně na adrese https://users.czecot.com, a to v 9 jazykových mutacích (česky, anglicky, německy, holandsky, polsky, rusky, francouzsky, italsky, španělsky), tedy ve stejném rozsahu jako funguje IS CZeCOT samotný.

Kromě základních informací o uživateli, které si po přihlášení může kdykoliv upravit, systém také nabízí praktické nástroje a služby spojené s cestováním a plánováním:

 • ukládání výletů z tzv. Plánovače – možnost vytváření vícedenních vlastních itinerářů, které je možné plnit turistickými objekty a akcemi s možností automatického zobrazení na mapě (také je možné itinerář naplnit již tzv. předpřipraveným inspirativním programem a ten si následně upravit dle svých zájmů a požadavků)
 • přehled zaslaných rezervací a poptávek
 • seznam vložených recenzí
 • seznam upozornění na blížící se akce - určený čas zašle e-mailovou zprávu s upozorněním na konanou akci
 • seznam zaslaných a přijatých pohlednic a doporučení
 • seznam navštívených míst s možností jejich hromadného zákresu na portálu Tourmapy.cz
 • informace o možnosti získání slevových karet a u držitelů s možností zobrazení seznamu jejich užití (čerpání slev) – aktuálně propojeno se systémem Těšínské Slezsko Region Card, Karta Hostýnska a Jeseníky Pass.

Uživatel po přihlášení může také svůj účet deaktivovat (to se provede online) nebo požádat o jeho smazání, což se provádí manuálně s ohledem na propojenost na další systémy (např. slevové karty apod.)

/images/stories/geofun-logo.pngPropojení s GEOFUNem

Uživatelské účty systému CZeCOT využívá také projekt mobilní geolokační aplikace GEOFUN. Stejné přihlašovací údaje tak uživatel může použít i v mobilní aplikaci nebo na webu www.geofun.cz, kde hráč, tzv. geosrandista, nalezne informace o své geohodnosti, což je pozice v armádě geosrandistů, která se určuje dle počtu získaných geonek, které získává v jednotlivých geosrandách (úkolech). Je zde také možnost nastavení odběru týdenního newsletteru.

Uživatelský účet CZeCOT

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání

 • Online akce

  Reagujeme na aktuální situaci, kdy se události, zejména kulturní a vzdělávací, přesunuly do online prostředí...

 • Zrušené akce

  Nařízení Ministerstva zdravotnictví, které zakázalo pořádání akci pro více jak 100 osob, způsobilo...

 • Nový B2B Travel Market

  Cílem B2B marketu je sjednotit nabídku subjektů cestovního ruchu vůči sobě navzájem. Prezentace i zprostředkování zvýhodněných...

 • Kvalita přírodní koupání i v letošním roce

    I v letošním roce jsme ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem spustili mapu míst s měřenou kvalitou...