cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Recenzní systém

Informační systém disponuje také vlastním recenzním systémem. V rámci prezentací akcí, bodů zájmu - objektů cestovního ruchu i produktů a programů mohou návštěvníci pomocí jednoduchého formuláře hodnotit a sdělovat své zkušenosti. K textovému hodnocení mohou připojit i fotografie a dokonce i videonahrávku.

Systém je navržen tak, aby byly minimalizovány anonymní komentáře a hodnocení. Pro autorizaci vkladatele je vyžadována e-mailová adresa či Facebooková identita. Veškeré komentáře vložené z falešné či nefunkční e-mailové adresy jsou mazány. O nově vložené a provozovatelem schválené recenzi je automaticky informován provozovatel příslušného zařízení e-mailovou zprávou s možností okamžité reakce přes administrační rozhraní. Tím, že odpověď vloží přes administraci, se reakce stává tzv. autorizovanou a v seznamu recenzí je takto i označena.

Vkladatel recenze či reakce má možnost svoje hodnocení kdykoliv smazat v systému jedním jednoduchým klikem na poskytnutý odkaz. Je třeba však podotknout, že smazáním recenze nedochází automaticky i ke smazání reakce na ní. Svoje zadané recenze mají uživatelé dostupné pod svým účtem.

Aby byla minimalizována podvodná hodnocení (např. vlastní pozitivní hodnocení či negativní na konkurenta), u vkladatelů jsou sledovány IP adresy a tzv. cookies. Není výjimkou, že právě tyto údaje pomohly některé takové podvody odhalit.

U ubytovacích zařízení mohou vkládat recenze pouze návštěvníci, kteří provedli rezervaci přes některý portál napojený na informační systém CZeCOT, a to v momentě, kdy potvrdí odbydlení své rezervace. Kromě textového hodnocení ještě v bodové stupnici 1-5 hodnotí:

 • čistota
 • pohodlí
 • umístění
 • rozsah a kvalita služeb
 • personál
 • poměr cena / hodnota

Veškeré schválené recenze na CZeCOTu jsou spolu s informacemi o ubytovacích zařízení importovány na Google mapy.

Propojení s Tripadvisorem

Tripadvisor logo.

V minulosti byla podepsána smlouva o vzájemné spolupráci s největším recenzním portálem Tripadvisor, na základě které bylo realizováno propojení a rezenze z toho portálu jsou dostupné v rámci prezentací hotelů, restaurací a turistických atraktivit. Tímto způsobem bylo celkem propojeno cca 1200 ubytovacích zařízení, 700 restaurací a stovka turistických atraktivit.

Propojení s Previem

Previo logo.Vzhledem k tomu, že v rámci rezervačního systému spolupracujeme s rezervačním systémem Previo, k dispozici máme i recenze  od všech spolupracujících partnerů tohoto systému.

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání

 • Online akce

  Reagujeme na aktuální situaci, kdy se události, zejména kulturní a vzdělávací, přesunuly do online prostředí...

 • Zrušené akce

  Nařízení Ministerstva zdravotnictví, které zakázalo pořádání akci pro více jak 100 osob, způsobilo...

 • Nový B2B Travel Market

  Cílem B2B marketu je sjednotit nabídku subjektů cestovního ruchu vůči sobě navzájem. Prezentace i zprostředkování zvýhodněných...

 • Kvalita přírodní koupání i v letošním roce

    I v letošním roce jsme ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem spustili mapu míst s měřenou kvalitou...