cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Kongresová databanka a katalog - spolupráce

V období let 2003-2016 trvá spolupráce s agenturou CzechTourism, resp. nově s Czech Convention Bureau o provozu Oficiální databanky kongresového cestovního ruchu, jejíž obsah je vydáván v tištěné podobě s názvem Convention Catalogue.

Historie spolupráce

Databanka byla v letech 2003 a v letech 2005 až 2016 každoročně použita k vydání tištěné publikace v anglické jazykové mutaci Convention Catalogue (do roku 2007 byl katalog označován jako Convention & Incentive) a CD-ROMu. Obsah katalogu byl v tomto období zpřístupněn také na nosičích CD-ROM (v roce 2008 a 2009 čtyřmutačně - anglicky, česky, německy, rusky). Od roku 2010 je katalog každoročně vydáván v krajském členění pod hlavičkou Czech Convention Bureau.

Do března 2013 byla internetová databanka s nabídkou kongresových služeb zpřístupněna v rámci portálu CZeCOT, nově je zpřístupněna v rámci webových stránek Czech Convention Bureau na stránce Venue finder a Poskytovatelé služeb a organizátoři.

Aktuálně probíhá sběr a aktualizace dat pro vydání katalogu pro rok 2017.

Kongresový katalog 2004-2005.Kongresový katalog 2006.Kongresový katalog 2007.Kongresový katalog 2009.Kongresový katalog 2010.Kongresový katalog 2011.Kongresový katalog 2012.Kongresový katalog 2013Kongresový katalog 2014Kongresový katalog 2015 i 2016

Convention katalog

Celostátní katalog i databanka jsou rozděleny na dvě části:

 1. Databanka kongresových a společenských prostor
 2. Databanka organizátorů kongresů a dodavatelů kongresové techniky a služeb, která je v rámci katalogu dělena následovně:
 • Poskytovatelé služeb a organizátoři
  • PCO – Profesionální organizátoři kongresů
  • Organizátoři incentivních akcí
  • DMC – Destination Management Company
  • Organizátoři sportovní akcí
  • Organizátoři výstav a veletrhů
  • Luxusní cestování
  • Obchodní a pracovní cesty
 • Pronájem kongresové techniky a poskytovatelé kongresových technických služeb
 • Cateringové firmy

Každý dodavatel služeb má možnost prezentovat veškeré údaje bezplatně.

V tištěném katalogu a CD-ROMu jsou prezentována pouze zařízení s minimální kapacitou 100 osob sálu či spojených sálů při divadelním uspořádání (do roku 2008 byl tento limit 50 míst a do roku 2013 70 míst). Pro splnění této podmínky není brána v úvahu kapacita gastronomických prostor (hotelové restaurace, vinárny apod.). Od roku 2011 je postupně aplikována i podmínka, že daný subjekt musí disponovat webovými stránkami v anglické jazykové mutaci.

V rámci internetové databanky je možné objednat nadstandardní záznam formou tučného zápisu ve výpise za cenu 2900 Kč / rok. Službu je možné objednat pomocí administračního rozhraní, kde je k dispozici i ukázka.

Stávající kongresová zařízení a dodavatelé v databance byla vyzvána k aktualizaci údajů pro letošní katalog e-mailem. Pokud jste provozovatelem nezapojeného kongresového (společenského) prostoru, organizátorem kongresů a jiných akcí či pronajímatelem kongresové techniky a služeb a máte zájem o spolupráci s námi, využijte tohoto registračního formuláře. Následně obdržíte přístupové údaje pro administrační rozhraní, kde dle libosti můžete doplňovat a administrovat jednotlivé údaje o vámi poskytovaných službách.

Inzerce v katalogu

Vedle bezplatných záznamů mají kongresová a konferenční zařízení, organizátoři i dodavatelé možnost placené prezentace. Sazbu katalogu a příjem inzerce realizuje vydavatelství C.O.T.media.  V tištěném katalogu vedle bezplatných záznamů nabízí také možnost placené inzerce. V případě zájmu  kontaktujte Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 724 509 926, 226 257 744. Podrobnější informace o katalogu naleznete také zde.

Distribuce

Jedná se oficiální projekt zadaný agenturou CzechTourism a ta pak bude také distributorem tištěného katalogu (veletrhy, zahraniční zastoupení, press tripy apod.) Aktuální katalog je k dispozici ke stažení na stránkách agentury Czech Convention Bureau.

Regionální portály a katalogy

Prague Meeting Planners Guide

Katalog Prague Convention 2015

V roce 2009 bylo realizováno vydání kongresového katalogu a CD-ROMu pro území Prahy pod názvem Meeting Planners Guide - Prague. Podmínkou pro prezentace v katalogu byla stanovena min. kapacita 100 míst při divadelním uspořádání. Objednatelem a distributorem byla organizace Prague Convention Bureau. Katalogy i CD-ROMy byly vydány v nákladu 5000 kusů.

Kongresový katalog byl opět vydán v reedici v roce 2011, a to v nákladu 3000 kusů + 5000 formou interaktivního CD-ROMu.

Opakované vydání pak bylo realizováno i v roce 2015 v nákladu 1000 kusů.

V roce 2016 byla k tištěné verzi katalogu vytvořena elektronická verze v podobě mobilní aplikace pro systémy iOS, Android a Windows phone.

MoraviaConvention.cz

Moravia Convention Bureau katalogV roce 2010 byla databanka využita pro samostatný regionální kongresový portál Jihomoravského kraje MoraviaConvention.cz provozovaného agenturou Moravia Convention Bureau podporující kongresový cestovní ruch v Jihomoravském kraji. Portál je s databankou přímo propojen, jednou zaktualizované údaje v administraci se tedy projeví i na něm. Web Moraviaconvention.cz prošel v roce 2015 redesignem.

EastBohemiaConvention.cz

Titulka East Bohemia Convention Catalogue.V roce 2011 byla databanka propojena na samostatný regionální portál Pardubického kraje EastBohemiaConvention.cz provozovaného Pardubickým kraje a kanceláří East Bohemia Convention Bureau. Data byla pak použita pro vytvoření katalogu. Ten byl vytištěn v nákladu 300 výtisků v rozsahu 32 stran také jako nosič CD-ROM v počtu 300 kusů. V roce 2014 byla provedena reedice tohoto katalogu.

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání