cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Centrální kalendář akcí - spolupráce

Cílem centrálního kalendáře akcí (bližší představení zde) je vytvořit kvalitní databanku obsahující zajímavé akce všech typů (sportovní, společenské, kulturní apod.). Pořadatelům nabízíme několik možností na snadné zadání akce do kalendáře, ať se jedná o ruční zadání či automatizované importy.

Prezentace akcí v našem centrálním kalendáři akcí informačního systému CZeCOT jsou bezplatné.

V případě, že disponujete daty o zajímavých akcích, či jste sám organizátor, níže uvádíme způsoby jejich zadání do našeho celostátního kalendáře akcí:

Ruční zadávání akcí:

 1. provozovatelé kulturních, sportovních a jiných objektů, pořadatelé akcí mohou data ručně zadávat prostřednictvím administračního rozhraní

 2. pomocí veřejného formuláře (vhodné pro příležitostné organizátory)

Automatizované předávání akcí

V případě, že se rozhodnete pro některou z níže uvedených variant automatizovaného exportu dat z kalendáře akcí, kontaktujte nás e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě, že máte již připravený zdroj dat s akcemi, vyplňte formulář pro navázání spolupráce. Upozorňujeme, že do odvolání zpracováváme jen data z území, kde spravujeme pro své zákazníky turistické portály.

 1. Logo XML events.provozovatelé portálů s vlastním kalendářem akcí nám mohou data zpřístupnit prostřednictvím tzv. XML exportu - základní požadavky naleznete zde (preferujeme formát XML events)
 2. Logo Google Calendar.

  pokud v rámci webu máte data o akcích zpřístupněná prostřednictvím veřejného Google Calendaru, stačí nám jen sdělit adresu, kde je zpřístupněn, a my již zajistíme automatický import dat z něho
 3. Logo Joomla.pokud používáte redakční systém Joomla verze 1.5 a modul kalendáře akcí JEvents (funkčnost testována na verzích 1.5.2 a 1.5.4), je možné zpřístupnit data přímo z vašeho kalendáře akcí na vašich webových stránkách, a to následovně:
  • stáhněte si soubor com_xmlevents.zip
  • v administraci Joomly zvolte v hlavním menu Rozšíření -> Instalovat/Odinstalovat
  • v sekci Nahrát soubor s balíčkem vyberte soubor com_xmlevents.zip z disku a klikněte na Nahrát soubor & nainstalovat
  • na FTP je třeba mít pro adresáře components a tmp nastavená práva tak, aby do nich Joomla! mohla nahrávat, typicky 757 (provede pomocí příkazů chmod 757 components a chmod 757 tmp - příkazy je třeba zadávat z kořenového adresáře webu, kde sa nachází index.php Joomly)
 4. Facebook logo.data od vás můžeme také automatizovaně importovat z událostí Facebookové stránky (nikoliv skupiny) - stačí nám jen sdělit adresu Facebookové prezentace s žádosti o import
 5. data jsme schopni také importovat ve formátu iCAL
 6. akce se k nám taktéž dostanou, pokud je zadáte do některého z těchto kalendářů akcí.
 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání