cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Hlavní stránka Aktuality v systému Ukončení spolupráce s Booking.com
Ukončení spolupráce s Booking.com
Pátek, 23 Listopad 2012 10:24

Dnes, t.j. 23.11.2012, byla ukončena spolupráce naší společnosti s rezervačním systémem Booking.com, který byl jako jeden ze dvou rezervačních systémů využíván ke zprostředkování ubytovacích služeb z portálů napojených na rezervační systém CZeCOT.com.

Spolupráce byla jednostranně vypovězena společností Booking.com B.V., a to způsobem, který ukazuje na velmi nízkou serióznost tohoto partnera. Výpověď nám zaslal nějaký "Ryan" z obecné e-mailové adresy Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V podpisu uvádí jen to, že se  jedná o "Quality Managera", bez dalších kontaktních informací. Výpověď spolupráce byla okamžitá bez jakékoliv možnosti získat bližší informace o konkrétních důvodech týkajících se údajných porušení podmínek jejich afilačního programu a bez informací o možnosti případného odvolání proti tomuto rozhodnutí. K ukončení spolupráci došlo i přes to, že jsme společnosti Booking.com B.V. od června 2009 zprostředkovali obchod v řádech miliónů Kč.

Naši afilační partneři využívající náš rezervační systém CZeCOT nepřijdou o provize z žádné zprostředkované rezervace z Booking.com, která byla či bude odbydlena. Rozsah našich smluvních ubytovatelů v rezervačním systému se sice sníží, na druhou stranu se zvýší průměrná dosažená provize ze zprostředkovaného obchodu. Booking.com nám poskytoval pouhou 1/4 ze získané provize od ubytovatele (ta je pak dělena v poměru 1:1 s námi). Dalším pozitivním efektem souvisejícím s ukončením této spolupráce je zrychlení načítání výsledku vyhledání z rezervačního formuláře, neboť již nebudeme zpomalováni pomalými odezvami rozhraní od Booking.com.

Pro další období je naším jediným partnerem pro zprostředkování ubytovacích služeb společnost MITON Previo, s.r.o. provozující rezervační systém Previo, se kterou úspěšně spolupracujeme od října 2008. Ubytovatele, kteří nejsou zapojeni do tohoto systému, využívají pouze systém Booking.com a mají zájem s námi nadále spolupracovat na zprostředkování ubytovacích služeb, vyzýváme, ať se zapojí do systému Previo (více informací na stránce s podmínkami spolupráce).

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání