cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Hlavní stránka Aktuality v systému Rozvoj rezervačního systému
Rozvoj rezervačního systému
Úterý, 23 Říjen 2012 08:16

V minulých článcích o informačním a rezervačním systému CZeCOT jsme se věnovali převážně jeho první části, tedy informační, případně jsme představovali nové portály, které jsou na něj napojené. Abychom to trochu vyvážili, pojďme si představit i novinky v rozvoji jeho druhé, tedy komerční části – v rezervačním systému.

Nevratná cena

Jednou z nedávných novinek je možnost zadání tzv. nevrátné ceny (non-refundable price) v rez. systému Previo. Tato cena bývá obvykle nižší než ta pultová, platí ji zákazník dopředu při objednávce pobytu a nevztahují se na ni žádné storno podmínky či možnost změny. Tato nevratná cena se v ceníku objeví s ikonkou kladiva – viz ukázka níže.

Grafy vývoje cen

Další novinkou je zpřístupnění grafů vývoje cen, kterou taktéž naznačuje přiložený printscreen ceníku. Tento graf znázorňuje jakousi průměrnou cenu ubytování v závislosti na jednotlivých sezónách. Pro hosty by se měl stát pomůckou při výběru období pobytu v ubytovacím zařízení, především těm cenově citlivějším, aby se vyhnuli obdobím vysokých cen ubytování.

Ceník - nevratné ceny

Ukázka ceníku Domu u staré paní na Praze 1 s nevratnou cenou a grafem vývoje cen

Nový rezervační formulář

Na prezentacích ubytovacích zařízení a v rezervačním systému samotném jsme nasadili novou verzi rezervačního formuláře označovaného jako Reservation+. Ten má tzv. responsibilní design, což znamená že se přizpůsobuje různým velikostem displejů včetně těch mobilních. Ten bychom rádi v budoucnu využili pro připravovanou mobilní verzi webu s rezervačním systémem.

Více recenzí

V souvislosti s tímto novým rezervačním formulářem bylo nově také umožněno zobrazovat recenze ze systému Previo, a to od všech jeho prodejních partnerů včetně Hotel.cz. Díky realizovanému propojení tak nově zobrazujeme tyto recenze u celkem 1714 ubytovacích zařízení. Již dříve byla odbobná spolupráce započata s celosvětově největším recenzním systém Tripadvisor. U mnohých ubytovacích zařízení je tak možné zobrazit v rámci prezentací recenze jak naše vlastní, tak z Tripadvisoru i Previa.

Balíčky zážitků

V rámci informačního systému CZeCOT jsou evidovány 3 typy itinerářů služeb cestovního ruchu:

  • inspirativní turistický program - neprodejný doporučený itinerář prohlídek měst a regionů (zadávají je pouze informační centra)
  • balíček zážitků - konkrétní nabídka s uvedenou souhrnnou cenou za
    • nabízenou zážitkovou aktivitu/službu (např. nabídka skijöringu, vícechodové menu s degustací nebo výuka houbaření)
      nebo
    • kombinaci více služeb cestovního ruchu, která nesplňuje definici zájezdu dle zákona 301/2009 Sb. (např. ubytování se skipasem, ubytování s polopenzí a vstupem do wellness centra apod.)
  • výlet – itinerář sestavený návštěvníkem jednoho z portálů napojeného na informačního systém CZeCOT – ten může vytvářet nově a nebo si vzít za základ inspirativní turistický program a upravit do požadované podoby

Zadávání balíčků zážitků bylo v administraci CZeCOTu pro jejich zadavatele výrazně zjednodušeno (zmenšen počet povinných položek, zjednodušen formulář pro zadání a editaci) a dále bylo provedeno napojení na API rozhraní systému Previo, který se nově také začal zabývat sběrem a nabídkou tzv. pobytových balíčků.

Výsledkem všech těchto změn je vytvoření nabídky více jak tří stovek balíčků, které jsou nabízeny na portálu CZeCOT.cz a dalších propojených portálech (např. www.vychodni-cechy.info/balicky-zazitku). Najdete mezi nimi nejen ty pobytové spojené s ubytováním, ale i různé zážitkové. Část z nich je přeložená a tedy nabízena i v cizojazyčných mutacích.

Více informací naleznete na www.czecot.info/rezervacni-system

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání