cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Hlavní stránka Aktuality v systému Prameny a studánky na Tourmapách
Prameny a studánky na Tourmapách
Úterý, 11 Září 2012 07:31

Logo eStudanky.czDnes jsme na turistickém mapovém portálu Tourmapy.cz zpřístupnili díky nově započaté spolupráci s portálem estudanky.cz možnost zobrazení vrstvy pramenů a studánek. Naimportováno bylo 5134 záznamů a 5149 fotografií (pouze u 32 záznamů v současné chvíli chybí fotografie). K dispozici jsou studánky, prameny ale i studny, prameniště, vrty, vyvěračky a další zdroje. Mnohé jistě zaujme, že necelá pětina těchto vodních zdrojů nemá svůj vlastní název.

Pokud se uživatel proklikne na prezentaci studánky na portál estudanky.cz, zjistí zde i další informace o zdroji - např. zda-li se jedná o zdroj minerální či radioaktivní vody, případně v jakém zdroj aktuálně je (zdroj vychl, je zničen či je v ohrožení, zda-li někdo pečuje o tento zdroj apod.). Národní registr pramenů a studánek estudanky.cz provozují Mladí ochránci přírody a jeho obsah je tvořen množstvím dobrovolníků, kteří průběžně doplňují jeho obsah.

Věříme, že tato novinka potěší uživatele našeho portálu a zpestří nabídku turistických cílů při plánování výletů či dovolené.

Tourmapy.cz - ukázka vrstvy pramenů a studánek.

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání