cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Propojení s IDOSem
Neděle, 24 Červen 2012 12:38

Logo CHAPS.V tomto týdnu bylo dokončeno automatizované napojení na internetový jízdní řád IDOS, který je jedním z výstupů Celostátního informačního systému o jízdních řádech (CIS JŘ), který vede z pověření Ministerstva dopravy České republiky společnost CHAPS spol. s r.o.

Propojení spočívá v doplnění a automatických aktualizací všech autobusových a vlakových stanic v databázi. Stanice, které již nejsou hromadnou dopravou využívány, byly nastavené jako uzavřené.

K dnešnímu dni v databázi evidujeme 36557 (+20 nevyužívaných) autobusových zastávek a 2617 (+169 nevyužívaných) vlakových stanic.

U každé prezentace vlakové či autobusové stanice v rámci CZeCOT.cz evidujeme odkaz na rychlé vyhledání odjezdů v rámci IDOSu a u vybraných vlakových stanic odkaz na informační tabule s příjezdy a odjezdy daného nádraží. Dozvědět se tak snadno můžete dozvědět aktuální čas zpoždění na příjezdu i odjezdu či číslo nástupiště a koleje (ukázka vlakové nádraží Svitavy) jednotlivých spojů.

Vrstvu vlakových a autobusových stanic je možné zobrazit na mapovém turistickém portálu Tourmapy.cz a dále na vybraných propojených regionálních turistických portálech (vychodni-cechy.info, ms-dovolena.cz apod.), která jsou napojená na informační systém CZeCOT.

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání