cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
Hlavní stránka Aktuality v systému Certifikáty turistických informačních center
Certifikáty turistických informačních center
Čtvrtek, 01 Září 2011 22:17

Oficiální turistická informační centra

Logo Oficiální turistické informační centrum.Informační systém CZeCOT je nově napojen na databanku tzv. oficiálnich turistických informačních center (dále jen "OTIC") spravovanou agenturou CzechTourism Českou centrálou cestovního ruchu. Ta ji spravuje od roku 2003 v rámci projektu podpory „oficiálních turistických informačních center“ spočívající v zavedení jednotného značení turistických informačních center, která splňují vybraná kritéria. OTIC zapojená do projektu jednotného značení obdrží od agentury CzechTourism Certifikát o  začlenění do sítě, logotyp a manuál grafické podoby k užití označení informačních center ČR, na který má autorská práva. Členství v síti OTIC je bezplatné. Více informací o certifikaci je k dispozici na webových stránkách agentury.

Do CZeCOTu se díky tomuto propojení poloautomatizovaným způsobem přenáší údaje o udělených certifikátech, kontaktní údaje a fotografie certifikovaných turistických informačních center. Došlo tak k rozšíření spolupráce s agenturou o další oblast výměny dat.

Certifikáty Asociace turistických informačních center

Logo ATIC.Svoji vlastní certifikaci provádí také vlastní cechovní organizace Asociace turistických informačních center A.T.I.C.  Klasifikace turistických informačních center (TIC), nově platná od 14.4.2011, je vytvořena tak, aby každé TIC bylo hodnoceno podle rozsahu a šíře poskytovaných služeb. Za tímto účelem jsou stanoveny kategorie s definovaným rozsahem provozu služeb, které spolu se základními minimálními standardy určují požadovaný rozsah služeb nabízených informačními centry.

TIC jsou rozdělena do 3 kategorií dle rozsahu provozu a šíře nabídky služeb:

  • Kategorie C (působí minimálně sezónně a poskytuje informace o místě svého působení)
  • Kategorie B (poskytuje informace ve standardizované podobě o definovaném území)
  • Kategorie A (poskytuje standardizované informace 7 dní v týdnu o definovaném území)

Údaje o udělených certifikátech jednotlivých kategorií byly jednorázově zaneseny do databáze CZeCOTu a nadále budou aktualizovány.

 
Google Translate: Czech English

Vyhledávání